تاریخ آخرین ویرایش: 04 شهریور 1398

چرا سئوی کلاه سفید مثل قبل نیست؟

SEO Black Hat

دستورالعمل های گوگل درباره اصول اخلاقی نیستند، آنها قوانین گوگل هستند که باید دنبال شوند. سئو کلاه سفید در مورد اخلاق نیست. مفهوم کلاه سفید و سیاه یک عامل بازاریابی است، نه یک عامل اخلاقی!

برخی در صنعت سئو خود را یک کلاه سفید می دانند، کلاه سفید یعنی اینکه آن ها آدم های اخلاقی در بحث سئو هستند. همین تفاوت گذاری نشان می دهد که سئوکاران کلاه سیاه آدم های بدی هستند. ولی به نظر می رسد که کلاه سیاه و سفید آن قدرها هم سیاه و سفید نیست که ما فکر می کنیم.

موارد زیر هفت نظر کلی و حقایقی شگفت انگیز درباره سئوی کلاه سیاه هستند که نشان می دهند چقدر کلاه سفید و کلاه سیاه سئو مشترکات دارند.

1. کلاه سیاه ها اعتقاد دارند که از قوانین پیروی می کنند

مشخص است که گوگل سئوی خوب و بد را تعریف می کند. واقعیت این است که گوگل روشهایی برای کمک به منتشرکنندگان محتوا ارائه می دهد، که در آن ها می گوید گوگل از شما می خواهد چه کاری انجام دهید و چه کاری انجام ندهید. دستورالعمل های گوگل قانون نیستند. دستورالعمل های گوگل هیچ نیرو و الزام اخلاقی ندارند، آن ها تنها دستورالعمل های گوگل هستند.

نقض دستورالعمل های گوگل از طرف یک کلاینت که هیچ ایده ای ندارد، غیراخلاقی است. جز این مورد، تخطی از دستورالعمل های گوگل اصلا موضوعیت اخلاقی ندارد. ایده «کلاه سیاه» برای وضعیت کارآفرینی که این کار را برای سود مالی خود انجام می دهد، کاملا نادرست است.

رقابت مخالف بین سئو و گوگل

گوگل به دنبال تعریف سئو به عنوان تمرکز بر روی نمایه سازی و ایجاد محتوا است. راهنمای مبتدی سئو در گوگل بر این تمرکز می کند که چگونه مطمئن شود، که گوگل می تواند به سایت بخزد و محتوای "عالی" را بشناسد.

صنعت سئو از جمله «سئوی کلاه سفید»، سئو را به صورت گسترده تر تعریف می کند. سئو کلاه سفید شامل ساخت لینک، تحقیقات رقابتی، تحقیق در مورد کلید واژه، تحقیق نتایج جستجوی گوگل و کسب درکی صحیح از نحوه عملکرد موتور جستجوی گوگل است.

اگر بخواهیم کلاه سفید و کلاه سیاه را با توجه به تعریف گوگل از سئو تعریف کنیم، تفاوتی بین کلاه سفید و کلاه سیاه سئو وجود ندارد. هر دو مدل سئو از استاندارد بهینه سازی موتور جستجوی گوگل فراتر هستند.

محققان گوگل رقابت بین سئو و گوگل، را بازیابی اطلاعات خصمانه می نامند. این رابطه خصمانه بین سئو و گوگل یک مسئله اخلاقی نیست. همچنین این قانون، قانونی نیست که پایینتر یا بالاتر از آن وجود داشته باشد. قوانین و تعاریف گوگل واضح هستند. هم کلاه سیاه و هم کلاه سفید در عرض خطی که گوگل تعریف کرده است، کار می کنند.

 

Black Hat SEO

 

 ۲. کلاه سفیدها، کلاه سیاه ها را با عنوان هایی مثل سطحی و کوتاه مدت تعریف می کنند

برای اجرای یک طرح کلاه سیاه تجزیه و تحلیلی قابل توجه و ماهها برنامه ریزی لازم است که باعث به وجود آمدن سودهای عظیم شود. سئوی کلاه سیاه یک مدل کسب و کار است که در وضعیت ثابتی از برنامه ریزی و خلاقیت قرار دارد. هرگز به خواب نمی رود و آرامش ندارد. در مورد این روش کار، چیز کوتاه مدتی وجود ندارد. مدل کسب و کار ممکن است دستورالعمل های گوگل را نقض کند. اما آن ها هیچ قانونی را نقض نمی کنند. سئوی کلاه سیاه مانند کلاه سفید در حال تنش خصمانه با گوگل است. تنها تفاوتش این است که SEO کلاه سیاه در حالت شدیدتری از تنش خصمانه هست.

۳. سئوکاران کلاه سیاه هکر نیستند

افرادی که قوانین را نقض می کنند مجرم هستند. سئو کلاه سیاه قانون را نقض نمی کند، تنها دستورالعمل های گوگل را نقض می کند. کاربران آنلاینی که قوانین را نقض می کنند مجرم هستند و سئو کار نمی کنند، آنها هکرها هستند. بین یک هکر و یک سئو کار کلاه سیاه تفاوت وجود دارد.

۴. اینکه کلاه سیاه ها نمی تواند ارزش تولید کنند افسانه است

از این که بدانید سئوکارهای ارشد و مدیر اجرایی بسیاری از شرکتهای فورچون ۵۰۰، اسپم های کلاه سیاه سابق هستند شگفت زده خواهید شد. من نام کسی را نمی برم، اما آنهایی که دستشان توی کار بوده، خیلی وقت است می دانند که چه تعداد از مشهورترین نام ها در صنعت پرزرق و برق کلاه سیاه بوده اند. به نظر من، با دانستن اینکه چه کسی، چه زمانی کار می کند، بهترین کلاه سیاه ها سئو را از ۹۹ % بقیه افراد بهتر می شناسند. برای موفقیت در این بخش، باید در سئو به خوبی عمل کنید. البته آن ها می دانند که چطور ارزش تولید کنند. یا آن ها در ردیف اول صنعت سئو هستند و برای برخی از موفق ترین برندهای تجاری کار می کنند می دانند چطور ارزش خلق کنند.

 ۵. رتبه بندی کوتاه مدت یک مدل کسب و کار است

برخی که خود را به عنوان کلاه سفید معرفی می کنند، استراتژی های کلاه سیاه را یک شکست تلقی می کنند، چون استراتژی های کوتاه مدت هستند. این استراتژی ها churn و Burn نامیده می شوند. این نشان می دهد که چگونه کلاه سیاه ها، یک وب سایت تولید می کنند، و سپس از آن سود می برد و سپس مجازات می شوند. این یک سو تفاهم از طرف سئوکارهای کلاه سفید است. churn و burn نشان دهنده این نیست که استراتژی چقدر ضعیف است. این یک مدل کسب و کار است. هیچ امیدی برای رتبه بندی در بلند مدت وجود ندارد. این یک مدل کسب و کار مبتنی بر پرداخت سریع است در حالی که در دسترس است. این یک مدل کسب و کار برای تنبل ها، نادانها یا آنهایی که پول ندارند نیست.

۶. موتورهای جستجو، سئو کلاه سیاه را بی معنی جلوه می دهند؟

حقیقتی در این افسانه وجود دارد که استراتژی های کلاه سیاه بی معنی هستند. درست است که گوگل در مقابل استراتژی های تهاجمی سئو به پیشرفت چشمگیری دست یافته است. با این حال، درست است که بسیاری از سئو های معروف که کلاه های سفید دارند، از گوگل پاک می شوند و از آن کنار می روند.

SEO Black

مقیاس گذاری سئو تکنیک کلاه سیاه است که کلاه سفیدها هم از آن استفاده می کنند. ایجاد هزاران صفحه محتوا و ایجاد یک پایگاه داده با میلیونها ناشر وب، استراتژی هایی هستند که توسط سئوهای کلاه سفید و سیاه، به کار گرفته می شوند. کلاه های سفیدی وجود دارند که باید در مقالات مهم روزنامه های معتبر (اصلی) در مورد موضوعاتی نظیر "بازاریابان ارشد آمریکا" قرار بگیرند تا بتوانند آن انتشارات را در صفحه اصلی شان فهرست کنند و هر کس اعتراض می کند و می گوید که کلاه سفیدها چه قدر خوب هستند.

اما این یک دروغ است این یک رضایت نامه جعلی (و با پول خریداری شده) است. اما این توصیفات باعث ایجاد اعتماد در بین کاربران شده و به ایجاد نوعی محبوبیت در ایجاد برند کمک می کند که باعث می شود در گوگل رتبه خوبی داشته باشد. کلاه سیاه ها در زیر کلاه سفیدها همه جا هستند و بسیاری از آن ها در کنار هم هستند. موتورهای جستجوگر کلاه سیاه را بی معنی نمی کنند. بله، استراتژی های سطح پایینی وجود دارند که بی هدف هستند. اما استراتژی های بسیاری وجود دارند که کار می کنند. در این صورت هزاران کلاه سیاه کوچک تر هم وجود دارند، که به اندازه کافی درآمد دارند تا بتوانند زندگی شایسته ای داشته باشند.

7. جستجوگرهای کلاه سیاه غیراخلاقی هستند

 سئو های کلاه سفید دوست دارند سئو های کلاه سیاه را غیراخلاقی جلوه دهند، این تا حدی درست است. این که از سئوی کلاه سیاه به نمایندگی از کلاینت ناآگاه استفاده کند، یک سئوی غیر اخلاقی است. اما از نظر اخلاقی، باید به خاطر داشته باشیم که در مورد دستورالعمل های گوگل بحث میکنیم، نه قوانین خدا.

یک کلاه سفید وقتی دیگری را شخصیتی بد معرفی کند، در واقع خود را به عنوان شخصیت خوب نشان می دهد. آیا این کار اخلاقی است؟ این موضوع را در نظر بگیرید، که برخی از سئوهای کلاه سفید در وب سایت های خود لیست کلاینت را نشان می دهند. این دلایل به نفع بازاریابی سئو است، اما این کار به نفع مشتری نیست.

اگر یک برند بزرگ یک تیم سئو را استخدام می کند، یک حرکت استراتژیک است که به بهترین وجه از رقبا مخفی نگه داشته می شود. رقابت نیازی به دانستن ندارد. یک کلاه سفید می گوید که آن ها شفاف هستند و چیزی برای پنهان کردن ندارند و در نتیجه هیچ خطری برای مشتری وجود ندارد. اما این درباره شفافیت سئو نیست، درست است؟ این در مورد اصولی اخلاقی است که افشا می کند مشتری در حال به کار بردن سئو است. عمل بازاریابی کلاه سفید برای انتشار لیست کلاینت کاملاً غیر اخلاقی است.

من نمی گویم که سئو نباید فهرست مشتری را تبلیغ کند. من فقط به ظاهر سازی و سرزنش کردن دیگران اشاره می کنم، در حالی که درگیر یک عمل غیر اخلاقی هستم. در نهایت، سرزنش دیگران و کلاه سیاه نامیدن آن ها، مربوط به بازاریابی است. این تلاشی است برای بد دانستن دیگران و خوب جلوه دادن خود. اما دلایل کمی برای این نظر وجود دارد. اگر بخواهیم طبق تعریف گوگل از سئو استفاده کنیم، همه سئوها به عنوان یک کلاه سیاه تعریف می شوند، چون تعریف گوگل از سئو به ایجاد یک سایت آسان برای خزیدن (آرام رفتن) و اطمینان از این که محتوا "عالی" است، محدود می شود.

SEO White Hat

 

زمان به روز رسانی کلاه

من سئو کلاه سیاه انجام نمی دهم. اما حدود ۲۰ سال است که در صنعت سئو بوده ام و بسیاری از کلاه سفیدها را میشناسم که به طور مخفیانه از روش های کلاه سیاه استفاده می کنند. بسیاری از بهترین سئوهای برند معروف در گذشته اسپم های کلاه سیاه بودند. فرهنگ سرزنش کردن دیگران و متهم کردن آن ها، به عنوان یک عمل بازاریابی ریاکارانه است. دوگانگی کلاه سیاه/کلاه سفید نادرست است. سئو کلاه سفید مفهومی است که برای اهداف تبلیغاتی ایجاد شده است. توضیح بهتر این است که سئو با دستورالعمل های گوگل مطابقت دارد. همیشه بین Google و ناشران یک تنش مخالف وجود خواهد داشت. بهترین سئو کارها این را درک می کنند. شاید زمان آن رسیده باشد که به طور واقع بینانه تنش بین صنعت سئو و گوگل (بدون در نظر گرفتن کلاه) را تایید کرده و ایده کلاه سفید و کلاه سیاه سئو را یکی ببینیم.

 

افزودن دیدگاه جدید

اگر شما کاربر واقعی هستید سوال زیر را پاسخ دهید.

4 + 8 =
پاسخ این سوال ریاضی را داخل کادر وارد کنید.برای مثال: 1+3 داخل کادر 4 را وارد کنید.