تاریخ آخرین ویرایش: 23 مرداد 1398

4 روش جادویی برای افزایش ترافیک سایت در سال 2019

Increase site traffic

اگر شما هم دنبال فرمولی جادویی برای جذب کاربر و افزایش ترافیک سایت هستید، آدرس را درست آمده اید!

بگذارید همین ابتدا خیالتان را راحت کنم، شما به راحتی و بدون هیچ جادویی می توانید به هدفتان برسید، تنها با تکیه بر توانایی های خودتان و صبر و حوصله این کار شدنی است! اگر دقت کرده باشید سراسر وب پر است از مطالبی که در آنها وعده داده شده، که به کمک این ترفندها می توانید سایت خود را به رتبه های بالاتر برسانید. ما در این نوشته تنها 4 مورد از مهمترین مواردی که می توانید به کمک آن ترافیک سایت خود را افزایش دهید را به شما معرفی میکنیم.

تاثیر تولید محتوای ارزشمند بر افزایش ترافیک سایت

مبحث تولید محتوای ارزشمند با افزایش ترافیک سایت رابطه مستقیم دارد. همین حالا که شما دارید این مقاله را می خوانید، به خاطر محتوا وارد این سایت شده اید، نه چیز دیگر!

کاربران همیشه دنبال موضوعاتی می گردند، که ذهنشان را درگیر خود کرده است، معمولا هم دنبال جدیدترین ها هستند. شما بگویید روش نصب ویندوز 98 به چه درد کاربران امروزی می خورد؟ همه به دنبال یادگیری آموزش نصب ویندوز 10 هستند، که در حال حاضر جدیدترین آپدیت ویندوز است.

content

 

برای جذب ترافیک بیشتر، نیازمند این هستید که همواره سایت خود را با محتوای جدید و مورد نیاز کاربران آپدیت کنید. همیشه سعی کنید یک گام جلوتر از کاربران باشید. اگر قرار است یک ماه دیگر جام جهانی فوتبال شروع شود، شما یک ماه جلوتر شروع به تولید محتوا در این زمینه کنید. قرار نیست نتیجه مسابقات را پیش بینی کنید. همینکه در مورد کشور میزبان و ورزشگاه ها و شرایط برگزاری مسابقات بنویسید، کفایت می کند.

وقتی صحبت از تولید محتوا می شود، منظور واقعا تولید است نه کپی یا تغییر قسمتی از متن! شما می توانید از منابع خارجی استفاده کنید و با تحقیق و بررسی در منابع مختلف و افزودن چاشنی خلاقیت از خودتان اقدام به تولید محتوا کنید.

فرض کنید می خواهید در مورد یک اپلیکیشن موبایلی بنویسید، قرار نیست سراغ اولین سایت موجود در نتایج گوگل بروید و هر چه در آنجا دیدید را بازنویسی کنید! خیلی ساده می توانید خودتان اپلیکیشن را نصب کنید و کار با آن را تجربه کنید، در همین حال در مورد هر قسمت و کارهایی که می توانید با آن انجام دهید، توضیحاتی قابل فهم بنویسید. از هر بخش اسکرین شات تهیه کنید و در نهایت با توجه به معیار های سئو، نوشته خود را بهینه سازی کنید.

سئو کاران معتقدند محتوا پادشاه است! وقتی گوگل شما را به عنوان یک تولید کننده محتوا بشناسد، چه بخواهید و چه نه با افزایش ترافیک سایت روبرو خواهید شد. زمانی که محتوای شما پاسخ همه سوالات کاربران را بدهد و نیاز به باز کردن سایت دیگری نداشته باشند، سایت شما یک مرجع است!

بروز رسانی مطالب قدیمی را امتحان کنید!

شاید تا به حال امتحان نکرده باشید، اما بروز رسانی پست های قدیمی بهتر از هر روش دیگری می تواند ترافیک جذب کند. سعی کنید با استفاده از ابزار موجود برای وبمسترها مثل گوگل آنالیتیکس، مشخص کنید که کدام یک از صفحات سایت شما در صفحه اول و دوم نتایج گوگل هستند و بازدید بالایی دارند. سراغ آنها بروید و دستی به سر و رویشان بکشید.

عنوانش را طوری تغییر دهید تا کلمه کلیدی که با آن در نتایج ظاهر می شود حتما در آن باشد. برایش دیسکرپشنی جدید بنویسید و حتما کلمات کلیدی مورد نظر را در آن به کار ببرید. همچنین به آن چند تصویر جدید که در تگ Alt آنها از کلمات کلیدی استفاده شده بیافزایید. سعی کنید چند پاراگراف، متن جدید به نوشته قبلی اضافه کنید و از تگ هدینگ در عنوان های فرعی استفاده کنید.

تصاویر بی کیفیت گذشته را حذف کنید و با تصاویر شکیل و بهینه تر جایگزین کنید. اگر نیاز است به منابع جدیدتر لینک کنید و همینطور از لینک سازی داخلی غافل نشوید.

وقتی همه این کارها را کردید، تاریخ را به زمان کنونی تغییر دهید و در نهایت پست را مجددا بارگذاری کنید. احتمالا می پرسید این کار چه سودی دارد؟

 

Old stuff

 

نکته در اینجاست که چون پست مورد نظر، قبلا توسط گوگل ایندکس شده و در صفحه نتایج ظاهر می شود. با عملیاتی که روی آن انجام داده اید گوگل دوباره آنرا ایندکس می کند و با توجه به بروز رسانی که انجام شده، در میابد که محتوای مورد نظر در زمان کنونی نیز کاربرد دارد. همچنین وقتی ببیند شما به مطلب قدیمی خود اطلاعات جدید افزوده اید، درمیابد که کاربران برای شما مهم هستند.

فرض کنید پست قدیمی شما در مورد آفیس 2013 است. وقتی که عنوان را به جدیدترین نسخه آفیس تغییر دهید و آموزش و تصاویر مربوط به آن را به پست قدیمی اضافه کنید، از نظر گوگل یک سایت پویا هستید، که همگام با نیاز روز کاربران آپدیت می شود. از این رو در نتایج جستجو قوی تر ظاهر می شوید.

با دیدن تیتر و دیسکریپشن جدید احتمالا کاربران بسیاری روی سایت شما کلیک می کنند. از آن طرف چون آمار کلیک پست بالا می رود، پس از مدتی از رقبای قدیمی جلوتر خواهید زد و به صدر نتایج می رسید.

به کاربران موبایل توجه ویژه داشته باشید

زمانی بود که اینترنت و وبگردی مخصوص دسته خاصی از افراد تحصیل کرده بود، که دنبال کسب علم یا تحقیقات دانشگاهی بودند. در دهه اخیر که موبایل های هوشمند بهتر است بگوییم «رایانه های جیبی» همه گیر شدند. و اینترنت پرسرعت در دسترس عموم قرار گرفت، وب گردی از انحصار در آمد. حالا بیشتر از 50 رصد کاربران وب از موبایل استفاده می کنند.

اگر سایت شما ساختاری قدیمی دارد و برای موبایل ها، واکنشگرا نیست باید هر چه سریعتر اقدام به ریسپانسیو کردن آن کنید. به سایت هایی که برای هر صفحه نمایشی در ابعاد متناسب و استاندارد آن بارگذاری می شوند، سایت ریسپانسیو می گویند.

Mobile users

 

گوگل توجه زیادی به کاربران موبایلی دارد و همیشه سایت هایی را که برای این پلتفرم بهینه شده اند را بیشتر تحویل می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله «موبایل فرست ایندکس» را بخوانید.

سعی کنید CTR سایت خود را افزایش دهید

بگذارید در مورد CTR توضیح مختصری دهیم، سپس به کارهایی که باید انجام شوند اشاره کنیم. CTR مخفف عبارت «Click Through Rate» و به معنای نرخ کلیک است. یعنی تعداد دفعاتی که سایت شما در نتایج ظاهر شده و کاربران روی آن کلیک کرده اند. هرچه میزان این کلیک ها بیشتر باشد به نفع شماست.

شما باید اقداماتی انجام دهید که کاربران ترغیب شوند، تا وقتی سایت شما در نتایج ظاهر می شود، روی آن کلیک کنند و  وارد سایت شما شوند.

از آنجایی که کاربران گزینه های زیادی ندارند، که سایت شما را با دیگران در همان صفحه نتایج بسنجند، باید سعی کنید روی همان حداقل ها سرمایه گذاری کنید، یعنی تایتل و دیسکریپشن!

عنوان هایی برای نوشته های خودتان به کار ببرید، که به معنای واقعی کاربر پسند باشد، یعنی همان چیزی که کاربران دنبالش هستند!

Click Through Rate

 

در عنوان ها نمی توانید تعداد زیادی کلمه به کار ببرید اما سعی کنید، در این عنوان کوتاه ترکیبی از اعداد، کلمات کلیدی، عدد سال و کلمات احساسی قدرتمند استفاده کنید. برای نمونه؛ این دو عنوان را با هم مقایسه کنید، شما روی کدام کلیک می کنید؟

ــ 10 مورد از کاربردی ترین اپلیکیشن های اندرویدی 2019

ــ معرفی اپلیکیشن های مفید برای گوشی اندرویدی

اما عنوان جذاب به تنهایی توجه کاربر را جلب می کند، در اینجاست که ماموریت دیسکریپشن یا متای توضیحات شروع می شود و تصمیم کاربر برای ورود به سایت شما را نهایی می کند. در متای توضیحات سعی کنید، از کلمات کلیدی استفاده کنید و همینطور جذاب ترین خلاصه ای که می توانید در مورد مطلب تان شرح دهید را بنویسید. توجه داشته باشید که این توضیحات باید در حد یک خط و نیم بیشتر نباشد، که بیشتر از آن هم برای کاربر نمایش داده نمی شود.

شما باید کاری کنید که کاربر با خواندن عنوان و چند جمله توضیحات متقاعد شود، که روی سایت شما کلیک کند! اگر موفق شوید CTR سایت خود را افزایش دهید، در واقع گام مهمی در جهت افزایش ترافیک سایت برداشته اید.

سخن پایانی

اگرچه روش های بسیاری از سوی کارشناسان سئو برای افزایش بازدید سایت پیشنهاد می شود. اما با تولید محتوای اصولی و رعایت مواردی که در این نوشته به آنها اشاره شد، می توانید به نتایج ارزشمند و ماندگاری برسید.

اینکه یک سایت تا چه اندازه کاربر دارد، بیشتر مربوط به محتوای ارزشمند آن می شود. آیا شما خودتان به خاطر زیبایی قالب یک سایت مرتب به آن سر می زنید؟

افزودن دیدگاه جدید

اگر شما کاربر واقعی هستید سوال زیر را پاسخ دهید.

9 + 9 =
پاسخ این سوال ریاضی را داخل کادر وارد کنید.برای مثال: 1+3 داخل کادر 4 را وارد کنید.