تاریخ آخرین ویرایش: 03 دی 1397

خبر داغ : پنگوئن 4.0 گوگل، رونمایی شد

پنگوئن 4.0 گوگل

بعد از دو سال وقفه، گوگل سرانجام پنگوئن را آپدیت و ارائه کرد. آپدیت اخیر از این به بعد لحظه ای عمل خواهد کرد.

گوگل با ارائه پنگوئن به دنبال مبارزه با سایتهایی است که با خرید لینک سعی در کسب رتبه های بالا را دارند. آپدیت جدید از این به بعد به صورت لحظه ای بر نتایج اثر می گذارد و دیگر شامل کل سایت نیست. به عبارت دیگر هر نوع سیگنال موثر در رتبه ها اگر از سوی گوگل اسپم تشخیص داده شود، بلافاصله خنثی می گردد و تنها صفحه ای که با کمک آن سیگنال رتبه گرفته باشد، با افت رتبه مواجه و یا از نتایج حذف می شود. در این حالت کل سایت مشمول جریمه نمی گردد.

به گزارش SearchEngineLand آپدیت جدید گوگل به طور کامل فعال شده است و طی دو هفته آینده نتایج کامل آن قابل دیدن خواهد بود. همچنین باید یادآور شد که از این به بعد گوگل آپدیت های پنگوئن را گزارش نمی کند و به مدیران سایتها نیز اطلاع نمی دهد که با چه عبارتی مشمول جریمه شده اند.

این آپدیت چه تاثیری بر رتبه های سایت شما دارد؟

اگر در ماهها و روزهای اخیر از فروشندگان فله ای، لینک خریده اید به احتمال زیاد سایت شما دچار افت رتبه می گردد. بنابراین توصیه می شود فرایند خرید لینک را متوقف و بر روشهای درست جذب لینک تمرکز کنید. در روزهای گذشته ما مطلبی با عنوان « کسب رتبه بالا در گوگل به چه قیمتی » را در همین زمینه منتشر کردیم و عواقب خرید لینک و اهمیت راههای اصولی گرفتن لینک را توضیح دادیم.

همچنین اگر در سالهای قبل یکی از دومینهای شما شامل جریمه گوگل شده بود، اینک آن دومین از جریمه خارج شده است و گوگل متناسب با شرایط جدید درباره اسپم بودن یا نبودن آن، اقدام می کند.

در سالهای اخیر مقوله تولید محتوا در فضای وب فارسی از فرایند کثیف خرید و فروش لینک بسیار آسیب دیده بود که امیدواریم با آپدیت جدید گوگل، مدیران سایتها به راهکارهای اصولی کسب رتبه به ویژه تولید محتوای دست اول، بها دهند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

اگر شما کاربر واقعی هستید سوال زیر را پاسخ دهید.

9 + 4 =
پاسخ این سوال ریاضی را داخل کادر وارد کنید.برای مثال: 1+3 داخل کادر 4 را وارد کنید.