تاریخ آخرین ویرایش: 13 اسفند 1398

جستجوی صوتی و تاثیر آن بر SEO مدرن

Google Voice

در عصر اینترنت و ارتباطات، کاربران از صدای خود برای جستجو استفاده می کنند. برای انجام این کار از Google Home، Amazon Echo، تلفن های هوشمند یا دستیاران صوتی مانند دستگاه های وب بهره می برند.

جستجوی صوتی چیست؟ 

جستجوی صوتی به فناوری "تشخیص گفتار" معروف است که از دستور صوتی برای انجام جستجوی آنلاین، از طریق گفتن اصطلاحات به صورت شفاهی به عنوان گزینه ای برای تایپ در نوار جستجو استفاده می کند. اگرچه جستجوی صوتی به عنوان یک نرم افزار طراحی شده است، اما اکنون توسط تلفن های هوشمند نیز به عنوان یک قابلیت ارائه می شود. از آنجا که بیان آسان تر از تایپ است، انجام کارهای همزمان نیز با این روش آسان تر به نظر می رسد.

هر فرد روش تایپ متفاوتی دارد و انتظار پاسخ های مختلف را نیز دارد. موتورهای جستجو باید توانایی تفسیر معنای سوالات و متن را داشته باشند.

برنامه جستجوی صوتی شامل موارد زیر است: 

 • شماره گیری صوتی

 • انجام جستجو در موتورهای جستجو

 • راه اندازی برنامه ها

 • انتخاب گزینه ها

 • درخواست اطلاعات خاص مانند کتابخانه، رستوران و غیره

 • نمایش جزئیات درخواست

 • جستجوی فایل های ویدیویی، صوتی و محتوایی

 • راهنما

 • سایر جستجوهای محلی

به طور خلاصه جستجوی صوتی، سیستمی برای پاسخگویی به سوالات است و اغلب از آن به عنوان دستیار شخصی دیجیتال نیز یاد می شود. این برنامه های نرم افزاری جهت کمک به کاربران نهایی در انجام وظایف به صورت آنلاین طراحی شده اند. این وظایف شامل مدیریت برنامه ها، پخش موسیقی، پاسخ سوالات، رزرو آنلاین و موارد دیگر است.

google voice

تاثیر جستجوی صوتی بر سئو
با بررسی برترین سئو، جستجوی صوتی در صدر استفاده از روش های مربوط به این موضوع، قرار گرفت. اکثر مشاغل و شرکت هایی که برای بهینه سازی وب سایت خود سرمایه گذاری می کنند، کلمات کلیدی خود را بر اساس اصطلاحات بیان شده در جستجوی صوتی قرار داده اند.

تکامل جستجوی صوتی به معنای نابودی دستورات تایپی نیست. بلکه به این معنی است که بازاریابی دیجیتال باید با این روند سازگار شود.

ما از تاثیرات سئو و عوامل موثر بر آن آگاه هستیم و در ادامه به آن می پردازیم: 

طول سوالات
طول سوالاتی که پرسیده می شود، با نمونه های مبتنی بر متن کاملاً متفاوت است. پرس و جوی متنی تقریباً مبتنی بر دو تا سه کلمه است. در حالی که دستورات صوتی گاهی اوقات از ده کلمه نیز بیشتر هستند. در نتیجه، جهت انطباق با سوالات طولانی تر، کلمات کلیدی باید افزایش یابد.

جستجوهای مبتنی بر سوال
علاوه بر طول سوالات، بیشتر پرس و جوهای صوتی در قالب یک سوال هستند. به عنوان مثال، در جستجوی متنی"جستجوی صوتی و تاثیرات" تایپ می شود. اما در جستجوی صوتی "جستجوگر صوتی چگونه تاثیر می گذارد؟ " پرسش خواهد شد. به همین دلیل، تمرکز بیشتر به کلمات کلیدی سوالی، بخشی ضروری از استراتژی محتوا است.

تشخیص هدف پرس و جو
از آنجا که پرس و جوهای صوتی اغلب در قالب یک سوال مطرح می شوند، بنابراین با بررسی آنها اهداف جستجوی افراد مشخص می شود. اگر بازاریاب هستید، شناخت سوالات با ارزش و بهینه سازی محتوای مربوطه، امری ضروری است. استفاده از زبان طبیعی و محاوره در این شرایط بسیار مهم تر از همیشه است. زیرا هر چه کلمات کلیدی با جستجوهای کاربران مطابقت داشته باشد، رتبه بالاتری را خواهید یافت.

جستجوی صوتی و آینده سئو
برای قرار گرفتن در بالاترین سطح، بایستی رشد کنید و بهبود یابید. یادگیری ماشین و هوش مصنوعی با سرعت بالایی در حال رشد هستند. این بدان معنی است که شما باید هر روز جستجوی صوتی خود را بهینه کنید. اما در اینجا سوالی که پیش می آید این است که چگونه این کار را انجام دهیم؟

جهت پاسخ به سوالات کاربران بایستی از لحن محاوره استفاده کنید. علاوه بر این، کاربرانی که سوالی را از طریق متن یا صدا می پرسند، اغلب به دنبال موضوعات بسیار متفاوتی هستند. افراد با تایپ کردن دستورات، به دنبال نتیجه مناسب و سریع هستند. بنابراین، محتوای شما بایستی همچنان به جستجوهای متنی و صوتی پاسخ مطلوب را بدهد.

تطبیق در جستجوی صوتی
فناوری پرس و جوی صوتی به روش های مختلفی بر سئو تاثیر می گذارد. در ادامه به ارائه پیشنهادهایی در این رابطه و به دنبال آن کمک به تجارت ها می پردازیم:

 • Google Voices وب سایت هایی که سریع تر بارگذاری می شوند را در اولویت قرار می دهند. بنابراین، کسب و کارها باید از بهینگی تصاویر، فشردگی پرونده ها و زمان مناسب پاسخگویی وب سایت اطمینان حاصل کنند.

 • محتوای ایجاد شده باید از نظر نمایش کلمات کلیدی با طول زیاد که محبوب کاربران نیز است، بهینه شود. همچنین استفاده از لحن طبیعی و محاوره نیز امری ضروری به حساب می آید.

 • برای پاسخگویی به حجم زیاد از درخواست های مشاغل محلی، بهتر است با استفاده Google My Business و جستجوی صوتی، اطلاعات مربوط به این خدمات داده شود.

 • افزایش قدرت دامنه مورد استفاده به رتبه بندی جستجو کمک می کند. همچنین استفاده از لینک های با کیفیت به بهبود آن کمک می کند.

در نهایت باید گفت که بازاریابی دیجیتال موضوعی وسیع است که جنبه های مختلفی دارد و برای رقابت در این زمینه بایستی قدرت داشته باشید.

منبع: business2community.com

افزودن دیدگاه جدید

اگر شما کاربر واقعی هستید سوال زیر را پاسخ دهید.

5 + 0 =
پاسخ این سوال ریاضی را داخل کادر وارد کنید.برای مثال: 1+3 داخل کادر 4 را وارد کنید.