تاریخ آخرین ویرایش: 05 بهمن 1398

پنج تصور اشتباه در خصوص لینک سازی

link building

آیا تا به حال بک لینک های خود را آنالیز کرده اید؟

" پروفایل بک لینک های شما جز مهم ترین بخش تلاش های کلی سئو است. یک اشتباه کوچک در این خصوص بسیار هزینه بر خواهد بود.

اگر که شما می خواهید تعداد قابل توجهی لینک بسازید، شما نیاز دارید تعداد بسیار زیادی ایمیل ارسال کنید، که همین امر می تواند کمپین لینک سازی شما را به یک آدرس اسپم تبدیل کند.

مقاله پیش رو نوشته «Alexandra Tachalova» است که در وب سایت searchenginejournal.com منتشر شده.

چند ماه قبل، من در یک کنفرانس بزرگ و شناخته شده بازاریابی دیجیتال صحبت می کردم. علاوه بر من، چند لینک ساز بزرگ و مشهور دیگر نیز در آنجا حضور داشتند و سخنرانی می کردند که برخی از آنها دوره های پولی را نیز در این خصوص برگزار می کنند.

یکی از این کارشناسان، یک مطالعه موردی را در خصوص چگونگی تولید لینک های NNN و ایجاد رشد ارگانیک و افزایش ترافیک وب سایت خود را به اشتراک گذاشت.

در یک جلسه پرسش و پاسخ، از او در خصوص اینکه چگونه موفق به مدیریت سایت خود شده است تا به این طریق بتواند افراد بسیاری را متقاعد کند که به او لینک بزنند سوال شد. پاسخ او به این سوال این طور بود: " افراد از لینک زدن به ما راضی بودند چرا که ما محتواهای آنها را در کانال های شبکه های اجتماعی منتشر می کردیم و برای آنها به این طریق تبلیغ می کردیم ".

در ابتدا من فکر کردم که صحبت های او را اشتباه متوجه شده ام، چرا که می دانستم در واقعیت چنین چیزی وجود ندارد.

من سال های اخیر را در زمینه لینک سازی فعالیت می کردم و به سختی می توانم این موضوع را تصور کنم که فردی از انتشار و تجارت یک لینک در شبکه های اجتماعی احساس رضایت و خوشحالی کند.

بنابراین این امر من را به فکر واداشت:

چند تصور اشتباه مخرب دیگر در خصوص وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی در گردش است؟

چه تعداد از افراد وقت و پول خود را در راستای دنبال کردن این توصیه های اشتباه از دست داده اند؟

با داشتن این تفکر در ذهن، من تصمیم گرفتم تا متداول ترین تصورات اشتباهی که در خصوص لینک سازی وجود دارد و در کار روزمره خود با آنها سروکار دارم را جمع آوری کنم.

تصور اشتباه شماره یک: برای لینک سازی زحمت نکشید و خودتان را خسته نکنید – در صورتی که محتواهای شما به قدر کافی تعاملی و پر از دیدگاه باشد، لینک ها با اطمینان به دست خواهند آمد، محتواهای با کیفیت استحقاق لینک زدن را دارد.

اما با این وجود چرا اکثر محتواها میزان دستیابی به لینک شان زیر صفر است؟

اگر شما هر وبلاگ متوسطی را در نظر بگیرید و تعداد لینک هایی که هر یک از پست های آنها دارد را چک کنید، شما غالباً چیزی مشابه این را مشاهده خواهید کرد:

seo

در اینجا پست ها را بر اساس تعداد لینک های آنها دسته بندی شده اند و در میان ۱۲۰ مورد از آنها، تنها تعداد محدودی از آنها به بیش از پنج دامنه ارجاع داده شده اند.

به هر حال، دومین پست موجود در لیست توسط من منتشر شده بود و دلیل لینک های بسیار زیادی که به آن ارجاع داده شده است این است که من عمداً زمان زیادی را برای ساختن آنها سرمایه گذاری کردم.

در واقع، من با تعدادی از بهترین وبلاگ ها همکاری کردم و با آنها همراه شدم و عاشق ارجاع دادن به آنها در دیگر پست های مهمان خود هستم.

طبق گفته ها، نه تنها سایت های کوچک، سایت های متوسط نیز با دستیابی به لینک ها در چالش و کشمکش هستند.

حتی وبلاگ های معروف با تعداد قابل توجهی از خوانندگان نیز با به دست آوردن لینک ها به صورت ارگانیک، مانند آن چه که بیان شد، مشکل دارند.

seo 1

همانطور که مشاهده می کنید، عدد ۱۵ بیشترین تعداد لینکی است که یک پست در cosschedule.com می تواند به دست بیاورد و این در واقع در صورتی که بدانید این حالت در صنعت چگونه کار می کند، چیز بدی نیست.

تصور اشتباه شماره دو: اینکه شما لینک های خود را می خرید یا آنها را به دست می آورید اهمیتی ندارد

بیشتر مشتریان من تفاوت بین لینک های به دست آورده شده با لینک های خریداری شده را متوجه نمی شوند.

برای آنها، یک لینک تنها یک لینک است، اینکه چگونه رسیدن به آنها را مدیریت کنند برایشان اهمیتی ندارد. باید این نکته را در این زمینه ذکر کنم که این کار یک شیب بسیار لغزنده است.

به دست آوردن لینک ها یک سرمایه گذاری بلندمدت است. آنها با گذشت زمان بسیار ارزشمند می شوند چرا که سایت هایی که این لینک ها را به دست آورده اند نمره و ترافیک ارگانیک را به دست می آورند.

نکته اینجاست که زمانی که یک لینک از سایتی با نمره DR ۳۹ به دست می آید، زمانی که نمره آن به ۵۱ افزایش می یابد وزن بیشتری می گیرد.

در حالی که برای لینک های خریداری شده، نمی توانید در خصوص اینکه در آینده برای سایت ارجاع دهنده چه اتفاقی پیش خواهد آمد اطمینانی داشته باشید.

بالاتر از همه اینها، شما باید این نکته را نیز بدانید که اگر آنها به شما یک لینک را می فروشند، این کار را به صورت مشابه برای وب سایت های متعدد دیگری نیز انجام می دهند. در حالت ممکن است آنها مورد پنالتی گوگل قرار بگیرند.

با این حال، قیمت به ازای ساخت هر لینک و هزینه لینک های خریداری شده در حال حاضر در یک سطح هستند، در نتیجه هیچ منطقی برای خرید لینک وجود ندارد، خصوصاً در بازه های زمانی بلندمدت این کار عاقلانه نیست.

تصور اشتباه شماره سه: بهترین لینک ها از کمپین های ارتباط عمومی (PR) دیجیتال به دست می آیند.این عبارت مورد علاقه من است. من افراد بسیار زیادی را می شناسم که حاضرند تا با یک قرارداد 30K روابط عمومی به سمت ساختن تعدادی لینک درجه یک بروند.

اگر شما نیز یکی از آنها هستید، باید این سوال را از شما بپرسم: آیا تا به حال در خصوص محدودیت هایی که روابط عمومی دیجیتال برای شما ایجاد می کنند فکر کرده اید؟

در اینجا تنها تعدادی از آنها برای شروع ارائه می شود:

شما از این طریق تنها در بازارهای فروش رسانه ها لینک هایی را به دست می آورید. شما با این مسیر، هیچ لینکی را در زمینه های صنعت، وبلاگ های شرکتی و همچنین سایت هایی که بیشترین ارتباط را با کسب و کار شما دارند به دست نخواهید آورد.

شما به صفحه اصلی خود یا صفحاتی با محتواهای PR لینک می سازید. به صورت نرمال، افراد به دنبال این هستند تا رتبه بندی پیج هایی که در حال حاضر دارند را بهبود ببخشند، اما با کمپین های PR، این امر به ندرت امکان پذیر است.

علاوه بر این، مهم ترین بخشی که در این خصوص باید در نظر داشت این است که قیمت لینکی که طی کمپین های PR دیجیتال ساخته می شود، بسیار از بودجه شما فراتر می رود.

در این خصوص تعداد زیادی از ستاره ها باید تراز شوند تا شما بتوانید از کمپین PR دیجیتال خود سود و بازده مورد نظرتان را به دست بیاورید.

تصور اشتباه شماره چهار: بهترین راه لینک سازی به وسیله انتشار پست های مهمان در وبلاگ ها است.

در حالی که من مرتب خودم از این روش استفاده می کنم، من شدیداً با این عبارت مخالفم که این استراتژی به تنهایی می تواند ابزاری برای دستیابی به لینک ها در نظر گرفته شود.

شما ماهانه قادر به تولید چند پست مهمان هستید؟ ۲۰ تا؟ ۳۰ تا؟

یک نفر فقط می تواند این کار را به تعداد بالا انجام دهد.

دیر یا زود، شما مجبور خواهید بود که به منابع بیرونی دیگر تولید فکر کنید که همین امر خود منجر به چالش های جدیدی می شود.

اما این اساساً ما را به سوال بعدی می رساند:

چه تعداد از این پست های مهمان واقعاً تعداد بازدید خوبی دارد و به تعداد قابل قبولی خوانده می شوند؟

این نکته را فراموش نکنید که همه آنها با نام برند شما همراه می شوند، در نتیجه ریسک از دست دادن اعتبار در سطح بالایی وجود دارد.

در اینجا مشکلاتی که از نظر من در خصوص پست های مهمان وجود دارد را ارائه می دهم:

اگر شما می خواهید این کار را به درستی انجام دهید و محتواهای با کیفیتی را تولید نمایید، هزینه های مرتبط با پست های مهمان از متوسط چیزی که در نظر داشتید فراتر می رود. حتی در صورتی که شما پست های با کیفیتی را نیز تولید کنید، تعیین مقیاس بندی آنها تقریباً غیرممکن است، که این امر به این معناست که تعداد کافی لینک را ایجاد نخواهید کرد.

برای همه تلاش ها و زمان هایی که شما برای ساختن وبلاگ درست یا برقراری ارتباطاتی با ادیتورها صرف می کنید، تمام چیزی که شما به دست خواهید آورد، یک لینک به ازای هر پست است. اما میزان ROI زیاد نیست، درست است؟

با این حال، چیزهای زیادی وجود دارد که شما می توانید از آنها ساده سازی این فرآیندها را بهینه سازی کنید. اگر که شما برای یادگیری بیشتر کنجکاو هستید، من آنها را در اینجا لیست می کنم تا از این طریق بتوانید فرایند انتشار پست های مهمان خود را به صورت درستی انجام دهید.

تصور اشتباه شماره پنج: بهترین راه برای لینک های ایمن دستیابی به وبلاگ های مرتبط است.

در اینجا تمرین های سریعی برای شما وجود دارد: گوگل " چگونگی ساختن لینک ها " و معرفی وبلاگ هایی که بیشترین ارتباط را با محتواهای شما در راستای لینک سازی دارد.

حدس من تمامی آنها است.

حالا، حقیقت تلخ اینجاست:

بر اساس مطالعه صورت گرفته توسط برایان دین، یکی از بهترین و باتجربه ترین افراد در زمینه تئوری لینک سازی در صنعت، میزان پاسخ دهی به چنین سطحی در حدود ۸ درصد است.

فراتر از این مورد اینکه، میزان پاسخ با لینک ساخته شده برابری ندارد، که این امر به این معنی است که در خطوط پایین تر این اعداد کوچک تر نیز خواهند بود.

مطابق عقیده من، این بازی ارزش این را ندارد.

اگر که شما می خواهید تعداد قابل توجهی لینک بسازید، شما نیاز دارید تعداد بسیار زیادی ایمیل ارسال کنید، که همین امر می تواند کمپین لینک سازی شما را به یک آدرس اسپم تبدیل کند.

به همین دلیل است که ما ترجیح می دهیم در وهله نخست با افراد مرتبط با مشتریان برندمان تماس برقرار کنیم. این امر به تعداد بسیار زیادی از شبکه یابی های آنلاین و آفلاین نیاز دارد، اما منجر به نتایج برجسته ای می شود.

افرادی که شما و برند شما را میشناسند تمایل بیشتری برای پاسخگویی به لینک سازی شما در این درجه دارند.

در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید ارتباط محتوای سایت با چیزی که در حال انتشار آن هستید را فراموش کنید. هر چه عنوان ها نزدیک تر باشد، برقراری ارتباط نیز آسان تر خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

اگر شما کاربر واقعی هستید سوال زیر را پاسخ دهید.

7 + 7 =
پاسخ این سوال ریاضی را داخل کادر وارد کنید.برای مثال: 1+3 داخل کادر 4 را وارد کنید.