تاریخ آخرین ویرایش: 05 بهمن 1398

۶ رویکرد جدید سئو در سال ۲۰۲۰

seo

تنها زمانی که به درک درستی از نیازهای مخاطبان خود دست پیداکرده باشید، می‌توانید دست به خلق محتوایی بزنید که در کنار برآورده کردن نیازهای مخاطب، پاسخ سوالات احتمالی آنها را نیز در اختیار آنها قرار دهد!

کنار آمدن با آخرین تغییرات روی داده در هر حوزه‌ای یکی از ارزشمند‌ترین قابلیت‌های هر کسب و کار تلقی می‌شود. دنیای سئو نیز از این قاعده مستثنی نیست. در دنیای سئو و بهینه‌سازی سایت نیز، آگاهی از آخرین تغییرات به عمل‌آمده، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

تکنولوژی دنیایی توأم با به روز رسانی و ظهور پدیده‌ها و نوآوری‌های جدید است. از این رو در صورتی که به دنبال حضور فعال و پایداری در این عرصه هستید، باید همگام با تغییراتی که در دنیای تجارت اعمال می‌شود، شما نیز تغییر کنید.

واکنش‌های شما با تغییر ویژگی‌های یک تکنولوژی خاص نیازمند تغییر است. حال که در ماه نخست سال 2020 هستیم، نگاهی به تغییرات پیش‌رو در سال جدید میلادی خواهیم انداخت، تا درکی درستی از تغییرات آتی برند سازی و رونق تجارت‌ها به دست آوریم.

سئو نیز با تمام قوا در چرخه تحولات بنیادینی قرار گرفته است، در صورتی که می‌خواهید از قافله تغییرات آتی عقب نمانید، بدید از همین حالا دست به کار شده و به تغییراتی که در راه هستند پی ببرید.

مخاطب خود را بشناسید

دیگر دوره زمان به کلی عوض‌شده است در روزگار فعلی دیگر نمی‌توان تنها با انتشار محتوا رتبه سایت را ارتقا داده و در عین حال با لینک سازی‌های اساسی به امید هجوم کاربران برای بازدید از سایت نشست. مخاطبان امروزی به دنبال برقراری ارتباط صمیمانه و بسیار شخصی‌تری هستند.

آنها از برندهایی بازدید خواهند کرد و که بیش از سایرین به اشتراک گذاشته‌شده و کاربر را برای مدت‌زمان بیشتری در سایت خود نگه می‌دارند. از این گذشته نظرات دیگر کاربران در شرایط فعلی یکی از مهم‌ترین عواملی است که کاربران را به سایت شما فرا می‌خواند. از زمان باقیمانده برای شناخت بهتر مخاطبان خود بهره ببرید. به این ترتیب می‌توانید در صد موفقیت خود را افزایش داده و بر سود خالص خود بیفزایید.

تنها زمانی که به درک درستی از نیازهای مخاطبان خود دست پیداکرده باشید، می‌توانید دست به خلق محتوایی بزنید که در کنار برآورده کردن نیازهای مخاطب، پاسخ سوالات احتمالی آنها را نیز در اختیار آنها قرار دهد. شما باید سوالاتی که به ذهن مخاطبان خطور کرده یا خواهد کرد را به درستی پیش بینی کنید. سپس پاسخ این سوال را در محتوای خود بگنجانید. در خلق محتوای خود تخصص و نفوذ خود را به تصویر بکشید.

بازاریابی اینفلوئنسرهای میکرو و نانو

بازاریابی اینفلوئنسرها به طور کلی به برقراری ارتباط با دیگر اینفلوئنسر ها معطوف می‌شود. شما برای افزایش اعتبار و تعداد دنبال کنندگان خود باید از اینفلوئنسر‌های کوچک، متوسط و بزرگ استفاده کنید. اگرچه صفحات اینفلوئنسرهای بسیار قدرتمندی نظیر چهره‌های مشهور همواره راهگشای مناسبی برای شما نخواهند بود. امروزه بنرهای برای تبلیغات و معرفی خود از اینفلوئنسرهای نانو و میکرو استفاده می‌کنند. اینفلوئنسرهای میکرو، در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ دنبال کنند وفادار در فهرست دنبال کنندگان خود دارند. این اینفلوئنسر ها از اصالت و اعتبار بالایی برخوردار هستند.

اینفلوئنسرهای نانو در حدود ۱۰۰۰ دنبال کننده در اختیار دارند. این اینفلوئنسر ها روی تجارت‌ها و بازارهای کوچک متمرکز شده‌اند، از این رو این اینفلوئنسر ها از اعتبار و ارزش بالایی در ذهن مخاطبان خود برخوردار هستند.

این اینفلوئنسر ها با قدرت به فعالیت خود ادامه می‌دهند. چرا که مخاطبان امروزی برای اعتبار یک برند ارزش بیشتری قائل هستند. از این رو معروفیت چندان تاثیری در جلب‌توجه مخاطبان نخواهد داشت.

به عبارت دیگر، بزرگ بودن همواره به معنای قابل‌اعتماد بودن نیست. به همین دلیل تجارت‌ها و برندهای متفاوت از اینفلوئنسرهای میکرو نانو برای توسعه تجارت خود استفاده می‌کنند. با توجه به نکات مطرح‌شده در سال ۲۰۲۰ نیز اینفلوئنسرهای میکرو و نانو همچنان مورد استقبال تجارت‌ها قرار می‌گیرند. در این میان نباید اهمیت محتوای خود را از یاد ببرید. چرا که کیفیت محتوای شما همچنان بسیار حائز اهمیت است.

seo

کیفیت محتوا، همواره در اولویت قرار دارد

تولید محتوای با کیفیت همچنان در صدر اولویت‌ها تجارت‌ها و برندها قرار دارد. تنها نکته جدید در این حوزه تغییراتی است که در تنوع کیفی محتوا هایی است که به انتشار خواهید گذاشت.

مخاطبان امروزی پیش از گذشته به دنبال محتوای باکیفیت هستند. بنابراین شما باید نقطه مناسبی را میان تولید محتوایی که تخصص شما را برای مخاطبان به تصویر بکشد و تولید محتوای که نیاز مخاطبان را برآورده می‌کند، برگزینید. انتخاب چنین محتوایی چالش بزرگی خواهد بود. اما تولید چنین محتوایی غیرممکن نیست. همه‌چیز وابسته به رویکرد برند شما خواهد بود.

محتوای خود را برای پاسخ به نیازها و مشکلات مخاطبان خود ایجاد کنید. سپس برای بک‌لینک‌گذاری ها، جای دادن کلمات کلیدی و دیگر ویژگی‌های برگزیده سئو وارد عمل شوید.

تجربه کاربری در گوشی‌های تلفن همراه

ایجاد یک تجربه کاربری دلپذیر برای کاربران گوشی‌های تلفن همراه چالش بزرگی خواهد بود. راه اندازی وب سایت مانند راه اندازی فروشگاهی نیست که تنها یک در ورودی دارد. برای مثال امروزه ۸۱ درصد آمریکایی از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند، به همین دلیل اکثر کاربران آنلاین را کاربران گوشی‌های تلفن همراه تشکیل می‌دهند. از این رو در هنگام بهینه سازی تجربه کاربری گوشی‌های تلفن همراه، باید فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید.

·         استفاده از اندازه و نوع فونت‌های محدود

·         استفاده از تنها دو رنگ

·         از منو‌ی چسبان «sticky menu» استفاده کنید

·         با استفاده از فضاهای سفید صفحات را از یکدیگر مجزا کنید.

·         سرعت بارگذاری صفحه را بهبود ببخشید.

·         از فرم‌های کوتاه و ساده استفاده کنید.

·         دکمه ای را برای تغییر حالت از گوشی به نسخه دسکتاپ در نظر بگیرید.

·         در آخر سایت را در موبایل خود بیازمایید.

بلاک چین

پس از بیت کوین دیگر وقت آن رسیده است که سئو به زنجیره بلاک چین بپیوندد. اگرچه معمولاً بلاک چین را به عنوان ابزاری در سئو به کار نمی‌بریم، اما امروزه همه‌چیز به دیدگاه شما باز می‌گردد. بلاک چین در کنار افزایش امنیت، افراد واسطه را از میان برداشته و توانایی‌های جدید را برای بازاریابان سئو به ارمغان آورده‌اند.

واقعیت افزوده

با تمام صحبت‌هایی که در خصوص حضور بلاک چین در میان فاکتورهای تاثیرگذار سال جاری به میان آمد نمی‌توانیم به واقعیت افزوده نپردازیم. واقعیت افزوده به عنوان فاکتور سئو فرصت‌های بی‌نظیری را برای تجارت‌ها به ارمغان آورده است. از آنجایی که امروزه از گوشی‌های هوشمند در سطح بسیار گسترده ای بهره‌برداری می‌شود. همه افراد ابزار مناسب برای دریافت اعلان ها و تبلیغات واقعیت افزوده را در اختیار دارند. واقعیت افزوده آماده بهره‌برداری است. اما شما برای استفاده از مزایای واقعیت افزوده به انجام تحقیقات در مورد مخاطبان و برخورداری از تیم سئو که محتوای مناسبی را برای کاربران به نمایش درآورده نیاز خواهید داشت.

واقعیت افزوده برخلاف دیگر فاکتورهای سئو وابسته به محتوایی است که توسط کاربر ارائه می‌شود. از این رو نظرات مثبت و منحصر به فرد و موقعیت مکانی نقض بزرگی در این حوزه برعهده دارد. سئو همواره در حال تغییر و تحول است و شما نمی‌توانید همه تغییرات را به درستی پیش بینی کنید. اما همگام ساز یا تغییرات احتمالی تجارت شما را به شکوفایی خواهند رساند.

منبع: business2community.com

افزودن دیدگاه جدید

اگر شما کاربر واقعی هستید سوال زیر را پاسخ دهید.

3 + 16 =
پاسخ این سوال ریاضی را داخل کادر وارد کنید.برای مثال: 1+3 داخل کادر 4 را وارد کنید.