تاریخ آخرین ویرایش: 05 بهمن 1398

این ۹ عادت بد سئو را در سال ۲۰۲۰ فراموش کنید!

seo

هیچکس از دریافت ایمیل های اسپم استقبال نخواهد کرد، پس چرا باید زحمت ارسال این ایمیل های به خودمان بدهیم؟

حال که دیگر در آستانه ورود به دهه جدیدی هستیم، وقت آن رسیده است که برخی از عادات را بد در سئو سایت را کنار بگذاریم. چراکه برخی از این عادات نه تنها سودی برای سئو سایت نخواهند داشت، بلکه می توانند موجب توبیخ و جریمه شدن سایت نیز شوند.

به همین دلیل، بهتر است قبل از اینکه صدمات جبران ناپذیری را به بدنه سئو سایت خود وارد کنید، این عادات را کنار بگذارید. در ادامه 9 عادت بسیار بد سئو را در اختیار شما می گذاریم، تا در سال 2020 به فراموشی سپرده شوند.

ایجاد چندین صفحه با محتوای مشابه

خوشبختانه امروز کمتر کسی در هنگام به کارگیری تکنیک های سئو مرتکب چنین خطایی می شود. اما باز هم در مواردی شاهد ارتکاب به چنین اشتباه فاحشی هستیم. برخی از سایت ها همچنان از این روش برای بهینه سازی سایت خود بهره می برند. در حالی که این تکنیک تمام تلاش های سئوکاران سایت را به هدر می دهد.

در گذشته افراد در راستای دستیابی به فضایی برای گنجاندن کلمات کلیدی از صفحاتی با محتوای مشابه بهره می بردند. اما این تکنیک برای استفاده از کلمه کلیدی به هیچ عنوان سودمند نخواهدبود. چنین اشتباهی تمام سایت را با خود غرق خواهد کرد. چرا که وجود چندین صفحه با محتوا بی کیفیت آسیب شدیدی به بدنه سئو سایت و در نتیجه رتبه سایت وارد می کند.

لینک سازی با استفاده از ارسال ایمیل های گروهی

هیچکس از دریافت ایمیل های اسپم استقبال نخواهد کرد، پس چرا باید زحمت ارسال این ایمیل های به خودمان بدهیم؟

در سال های آخر لینک سازی جایگاه خود را به عنوان یک تکنیک سئو از دست داده و به نوعی تبلیغات تبدیل شده است. به همین دلیل شما باید قبل از ارسال ایمیل گروهی، مخاطبان خود را شناسایی کنید، باید نیازهای آنها را بشناسید تا بتوانید ایمیل را برای مخاطبان درستی ارسال کنید.

شما نمی توانید تنها با ارسال خروارها ایمیل به افراد متفاوت انتظار دریافت لینک را داشته باشید. این کار سئو سایت شما را به جایی نخواهد رساند.

به جای این کار بهتر است، تعداد محدودی ایمیل را برای مخاطبان جامعه هدف خود ارسال کنید. شما باید به دنبال جامعه هدف مناسبی برای دریافت ایمیل ها باشید. برای این منظور باید مخاطبان خود را به خوبی شناسایی کنید و ایمیل ها را با توجه به علایق و نیازهای آنها ارسال کنید. این نکته را هم فراموش نکنید برای آغاز ایمیل خود از عباراتی مانند "سلام همشهری"، "سلام دوست گرامی"و ... استفاده نکنید. شما برای اینکه توجه مخاطب را به خود جلب کنید به روابط صمیمانه تری نیاز خواهید داشت. بهتر است، ایمیل را با نام اصلی مخاطب خود آغاز کنید. به این ترتیب به او اطمینان می دهید که تا چه اندازه او را می شناسید و برای علایق او احترام قائل هستید.

حل تمام مشکلات مربوط به رتبه بندی با استفاده از دریافت لینک های بیشتر!

البته که لینک گرفتن همچنان یکی از تاثیر گذارترین تکنیک های سئو است. اما این نکته را هم به خاطر داشته باشید که این تکنیک تنها یکی از صدها تکنیک فوق العاده در سئو است.

متاسفانه برخی از سایت ها در هنگام مواجه با هر گونه مشکلی در رتبه بندی سایت به سمت این تکنیک هجوم می آورند. در این موارد شاهد استفاده افراطی و غیرطبیعی از لینک ها هستیم که کاربر را از بازدید از سایت منصرف خواهد کرد. بهتر است با شروع دهه جدید به دنبال استفاده اصولی و طبیعی از لینک ها باشیم تا تجربه دلپذیری را برای کاربران به ارمغان آوریم.

تقویت سئو با افزودن محتوا در حواشی صفحات

واقعیت این است که بدون محتوا سئو وجود ندارد! برای بهینه سازی سایت باید محتوایی وجود داشته باشد. در واقع، سئو و محتوا دو جز جدا نشدنی در موفقیت سایت ها به شمار می روند. اما هر محتوایی به سئو سایت کمک نخواهد کرد.

درواقع استفاده غیر اصولی از محتوای بی کیفیت آسیب شدیدی به رتبه بندی سایت وارد خواهد کرد. محتوا هایی که در حاشیه صفحات درج می شوند، غالباً حاوی مطالب مفید و مرتبط نیستند و تنها با هدف افزایش کیفیت سئو به صفحات افزوده شده اند.

فراموش نکنید که ایجاد چندین صفحه با محتوای بی کیفیت نه تنها به سئو شما کمکی نخواهد کرد بلکه رتبه سایت شما را به شدت پایین خواهد آورد. کیفیت محتوای خود را قربانی تصورات اشتباه خود از سئو نکنید. محتوای شما باید با کیفیت باشد. این را فراموش نکنید که کیفیت محتوا همواره بر کمیت محتوا ارجحیت دارد.

search engine optimizitio

نادیده گرفتن اصول بنیادین سئو در صفحات سایت

سالیان سال است که به رابطه تگ عنوان و رتبه سایت پی برده ایم. اما این نکته تا چه اندازه در سئو سایت در نظر گرفته می شود؟

یک عنوان سنجیده و جذاب، کاربرانی که در حال جستجو در صفحات موتور جستجو هستند را به بازدید کنندگان مشتاق سایت شما تبدیل کند. بهتر است زمان بیشتری را برای انتخاب یک عنوان مناسب و گیرا صرف کنید.

عدم شناسایی تکنیک های مخرب سئو

بسیاری از سایت ها مرتکب اشتباهات بزرگی در سئو سایت خود شده اند اما تا به حال متوجه این موضوع نبوده اند. این اشتباهات رتبه سایت ها را به شدت پایین می آورد. برای مثال:

·         سرعت بسیار پایین بارگذاری صفحات

·         عدم سازگاری با گوشی های تلفن همراه

·         محتوای تکراری

·         صفحات مسدود

قبل از هر اقدامی برای ارتقا سئو سایت خود، مشکلات موجود در سئو سایت را شناسایی و برطرف کنید.

نادیده گرفتن اهمیت تصاویر

شما باید از هر فرصتی برا ی افزایش رتبه سایت خود استفاده کنید. امروزه وجود محتوای تصویری در کنار محتوای متنی حاکی از اعتبار و کیفیت بالای سایت دارد. برای این منظور، تصاویر موجود در سایت را مجهز به عبارات جایگزین کنید. به این ترتیب تصاویر سایت را از دید موتور های جستجو دور نخواهند ماند.

ارائه گزارش های سطح پایین

کارفرمایان غالباً از عملکرد متخصصان سئو خشنود نیستند، چرا که این متخصصان تصویر واضح و روشنی از عملکرد خود در اختیار آنها قرار نمی دهند. سئو امری زمان بر و غیر قابل لمس است.

به عنوان یک متخصص سئو بهتر است گزارش های کاملی از نحوه انجام کار و دورنمای کار را در اختیار کارفرمایان قرار دهید. به این ترتیب برای دستیابی به بهترین نتایج، در کنار یکدیگر سئو سایت را به پیش می رانید.

استفاده دوباره و دوباره از یک تکنیک در سئو

خوشبختانه اگر در حال خواندن این مقاله هستید، جزو افرادی هستید که همواره به دنبال به روزرسانی اطلاعات خود هستند. یکی از رموز موفقیت در سئو سایت، دستیابی به جدیدترین الگوریتم ها و فاکتور های تاثیر گذار در سئو سایت است. برای شروع بهتر است با مطالعه هفتگی آخرین تحولات دنیای سئو در سال 2020، عادت جدیدی را به برنامه خود اضافه کنید.

فراموش نکنید سئو جریانی زنده و پویا است، شما باید همراه با جریان آن همراه باشید تا به مقصد مورد نظر برسید.

منبع: searchenginejournal.com

افزودن دیدگاه جدید

اگر شما کاربر واقعی هستید سوال زیر را پاسخ دهید.

2 + 1 =
پاسخ این سوال ریاضی را داخل کادر وارد کنید.برای مثال: 1+3 داخل کادر 4 را وارد کنید.