تاریخ آخرین ویرایش: 05 بهمن 1398

استراتژی استفاده از کلمات کلیدی طولانی برای بهبود SEO

keyword

از آن جایی که کلمات طولانی مخاطبان کمتری به خود جذب می کنند، طبیعتا رقابت بر سرشان نیز کمتر است!

هنگامی که بحث بهبود سئوی سایتتان در میان است باید از هر حربه ای که می تواندی برای ارتقای آن استفاده کنید. اولین چیزی که به ذهن بیشتر مردم می رسد پیدا کردن کلمه کلیدی ای است که میزان سرچ بالایی دارد.

با این حال همانطور که بسیاری می دانند با انجام این کار در واقع خودتان را در جایگاهی قرار می دهید که به علت رقابت تنگاتنگ شانس موفقیت برایتان بسیار کم خواهد بود. بیشتر مردم دوست دارند فکر کنند که سایتشان می تواند در استفاده از کلمات کلیدی کلیشه ای با وبسایت های بسیار بزرگ و موفق به رقابت بپردازد اما اغلب اوقات ماجرا طور دیگری رقم می خورد. خوشبختانه راه های دیگری برای موفقیت وجود دارند و یکی از آن ها استفاده از کلمات کلیدی طولانی به عنوان کلمه کلیدی اصلی مطالبتان می باشد.

شاید فکر کنید استفاده از کلمات کلیدی طولانی که میزان سرچشان کم می باشد کاری بیهوده است. اما این کلمات می توانند دقیقا آن چیزی باشند که سایت شما به آن نیاز دارد.

ممکن است این کلمات توجه کمتری از کلمات که بیشتر مردم آن ها را سرچ می کنند به خود جلب کنند، چرا که وقتی کلمه کلیدی تان را دقیق تر و خاص تر می کنید احتمال این که مخاطبان دقیقا به دنبال عبارت شما بگردند پایین می آید. با این حال از آن جایی که کلمات طولانی مخاطبان کمتری به خود جذب می کنند، طبیعتا رقابت بر سرشان نیز کمتر است. بسته به کسب و کار و صنعتی که در آن مشغول به کار هستید، ممکن است بهترین راه ممکن برایتان رفتن به سراغ گروه های خاص مخاطبان و استفاده از کلمات کلیدی طولانی باشد.

  1. مناسب بودن برای سرچ های محلی

استفاده از کلمات کلیدی طولانی به جای کلماتی که محدودی وسیعی را در بر می گیرند، بسیار به نفع صاحبان کسب و کارهای محلی است. بیشتر کسب و کارهای محلی برای رقابت با شرکت های بزرگ بر سر کلمات کلیدی پر استفاده به مشکل می خورند. چرا که همیشه غول های بزرگ تجاری پیدا می شوند که همه را در این عرصه پشت سر می گذارند.

هنگامی که مردم می خواهند حضوری به خرید بپردازند، چه با استفاده از گوگل مپز و چه با استفاده از موتور جست و جوی گوگل، عملا همه به دنبال کسب و کارهای محلی و نزدیکشان می گردند. وقتی که کسی به دنبال کسب و کاری در نزدیکیش می گردد ممکن است به سادگی به جست و جوی عبارت «رستوران نزدیک من» بپردازد. علاوه بر آن ممکن است آن شخص دست به استفاده از کلمات کلیدی محلی ای مثل شهر، کدپستی و یا حتی استان بزند چرا که جست و جوی سایت کسب و کاری که مردم می خواهند حضوری در آن به خرید بپردازند تقریبا تبدیل به نوعی غریزه شده.

تقریبا نیمی از تمام جست و جوهای گوگل، جست و جوهای محلی می باشند و 76 درصد کسانی که دست به جست و جوی یک عبارت محلی می زندد تقریبا در طی بیست و چهار ساعت آینده به خرید می پردازند.

از آن جایی که احتمال این که کسی دست به جست و جوی محلی بزند بالا است، به نفعتان است که شما نیز در انتخاب کلمات کلیدیتان محلی باشد. اگه به عنوان مثال کسب و کار شما یک کارواش است، گذاشتن «کارواش» به عنوان کلمه کلیدیتان شما را در معرض رقبای بزرگی قرار می دهد و به ضررتان تمام خواهد شد. در عوض با استفاده از کلمات کلیدی ای که خاصِ محل شما و شهر شما می باشند محدوده رقبایتان را کوچکتر کرده و می توانید مشتریان بالقوه تان را بهتر بیابید.

با این کار نه تنها خودتان را از شر رقابت با رقبای بزرگ راحت کرده اید، که علاوه بر آن شانس این که مخاطبی که به طور خاص کلمه کلیدی شما را سرچ کرده باشد، به سراغ شما بیاید نیز بالاتر است.

keyword
  1. تمرکز بر کلمات کلیدی ارزشی

هنگام انتخاب کلمات کلیدی برای سئوی محتوای سایتتان حتما از کلمات کلیدی مفهومی استفاده کنید. کلمات کلیدی ارزشی معمولا ذاتا تبلیغاتی می باشند و نمایانگر بخش های انتهایی قیف فروش می باشند.

معمولا وقتی کسی می خواهد به صورت آنلاین خریدی انجام دهد، پیش از زدن دکمه خرید از سایت های فروش ابتدا دست به تحقیق و بررسی می زند. پیش از این که جست و جو کنندگان به آخرین مراحل خرید یک کالا برسند، ابتدا پروسه ی «سفر خریدار» را داشتن اطلاعات موردنیاز در مورد کالای مورد نظرشان، طی می کنند.

در این مواقع است که مردم بیشتر راغب به استفاده از کلمات کلیدی طولانی می شوند تا اطلاعات دقیق تری نسبت به سرویس یا کالای موردنظرشان به دست آورند. کلمات کلیدی مناسب، بازتاب خواسته های مشتریان در این سفر خواهند بود. در ابتدا مردم ممکن است یک چیز کلی مثل «پیرهن یقه اسکی» را جست و جو کنند که حجم جست و جوی این عبارت بالاست اما از آن طرف رقابت در این رنج بسیار بالاست و شما احتمالا نمی توانید با رقبای بزرگتان رقابت کنید. اما با جلوتر رفتن در سفر خریدار، مردم دست به جست و جوی عبارات خاص تر و طولانی تری مثل «پیراهن یقه اسکی سیاه نواردار» می زنند. سرانجام به مرحله ای می رسند که عباراتی مثل «بهترین پیراهن یقه اسکی سیاه» یا «ارزان ترین» شروع به تایپ شدن در موتور جست و جویشان می شوند.

کلمات کلیدی طولانی تر و ارزشی تری مثل «بهترین» یا «ارزان ترین» حجم جست و جوی کمتری دارند اما از آنجایی که این کلمات را فقط مخاطبانی که احتمالا خریدشان بالاتر است استفاده می کنند، شانس این که به سایت شما سر بزنند بالاتر می رود و این مخاطبان هدف بسیار مناسبی برای شما می باشند.

یک روش مناسب که بهتر است تبدیل به روتینی برای سایتتان شود این است که هرچند وقت یکبار ترافیک اورگانیکتان در گوگل آنالیتیک را چک کنید تا ببینید چه نوع کلمات کلیدی ای مخاطبان را به سایت شما هدایت می کنند. سپس بررسی کنید که آن کلمات کلیدی به کدام یکی از صفحات ساییتان به طور خاص مربوط شده و مخاطبان دست به انتخاب کدام محصول یا سرویس زده اند.

  1. عبارات مکالمه ای را هنگام استفاده از کلمات کلیدی طولانی به کار ببرید

چه هنگام استفاده از الکسا برای پخش یک آهنگ یا هنگام استفاده از سیری برای یافتن یک رستوران مناسب، در این زمانه دیگر نمی توان اهمیت جست و جوی صوتی را نادیده گرفت. توانایی جست و جوی زبانی به احتمال زیاد زندگی را برای بسیاری از مردم راحت تر کرده، اما این پدیده اوضاع را برای SEO سایت ها اندکی سخت تر و پیچیده تر کرده.

سال هاست که جست و جوی صوتی متخصصان SEO را پریشان کرده. چرا که ترس از این است که جست و جوی صوتی ممکن است تبدیل به معیار جدید شود و رفتار مردم هنگام جست و جوی را دستخوش تغییر کرده و در نتیجه SEO بهینه شده بسیاری از سایت ها را برهم بزند. به همین خاطر و با توجه به این که در دنیای دیجیتالی زندگی می کنیم که پیوسته در حال تغییر است و روز به روز به جست و جوی صوتی توجه بیشتری نشان می دهد، خوب است که SEO سایت شما نیز با زمانه سازگار شود.

به همین خاطر بهتر است که دست به استفاده از کلمات کلیدی طولانی بزنید و عبارات مکالمه ای را وارد دایره ی SEO سایتتان بکنید.

نتیجه گیری

استفاده از کلمات کلیدی طولانی مثالی است تمام عیار از این اصل که «هنگام بهینه کردن SEO سایتتان از هیچ چیزی غافل نشوید.» شاید این کلمات اولین انتخاب و واضح ترین انتخاب برای یک SEO مناسب به نظر نرسند اما با به کارگیری عاقلانه و درست این ابزار می توانید SEO ساییتان را بهینه تر کرده و مخاطبانی را که تا پیش از این بهشان دسترسی نداشته اید را به سایتتان دعوت نمایید.

افزودن دیدگاه جدید

اگر شما کاربر واقعی هستید سوال زیر را پاسخ دهید.

4 + 12 =
پاسخ این سوال ریاضی را داخل کادر وارد کنید.برای مثال: 1+3 داخل کادر 4 را وارد کنید.