درباره ایران سئو، خدمات SEO و بهینه سازی سایت بیشتر بخوانید

گوگل دسترسی به آنالیتیکس را برای کاربران ایرانی باز کرد

05/14/2016

گوگل دسترسی به آنالیتیکس را برای کاربران ایرانی باز کرد
توجه: چند روز بعد از انتشار این خبر، گوگل مجددا دسترسی را بر روی کاربران ایرانی بست!

امروز دوشنبه 25 اردیبهشت ماه 1395، گوگل دسترسی به سرویس آنالیتیکس خود را برای کاربران ایرانی آزاد کرد.

با آنکه چند ماه از برجام گذشته است اما گوگل تا امروز تحریم های خود علیه کاربران ایرانی را لغو نکرده بود. طبق رفع تحریمی که امروز اجرایی شد علاوه بر Google Analytics، سرویسهای Developer و Android هم به روی کاربران ایرانی باز شد. تا پیش از این کاربران ایرانی تنها به کمک VPN و فیلترشکن ها امکان دسترسی به این سرویس های گوگل را داشتند.

گوگل آنالیتیکس، سرویس ارزشمندی در تحلیل ترافیک سایتهاست. مدیران سایتها در صورت کاربرد درست آن می توانند با دقت و کیفیت مناسبی رفتار مخاطبان خود را تحلیل و بر اساس آن دسترسی به اهداف مورد نظر را برنامه ریزی و بودجه بندی کنند.

با تصمیم جدید گوگل یکی از مشکلات پرنگ سایتهای خبری در ارایه میزان بازدید از اخبار و تعداد افراد آنلاین در سایت، حل می شود چرا که از این پس آنها می توانند بار ترافیک بر سرورهای خود برای شمارش این آمار را بر دوش گوگل بیاندازند و همزمان آن را بدون محدودیت به کاربران داخل کشور ارایه دهند.

همچنین می توان انتظار داشت استناد به آمار گوگل آنالیتیکس کم کم جای رتبه الکسا را بگیرد. چنین تغییری در ارزش گذاری میزان اثرگذاری سایتها به شفافیت بیشتر در تعرفه های تبلیغات منجر خواهد شد.

رفع تحریمها از سوی گوگل این نوید را می دهد که به زودی تحریم های بیشتری در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی از سوی گوگل و سایر غولهای دنیای وب و تکنولوژی برداشته شود.

ایران سئو، گوگل آنالیتیکس را در پروژه های سئو به کار می گیرد و تعهدات خود به مشتریان را با استناد به آمار آن برآورده می سازد.